DUYURU

İLAN

Genel Müdürlüğümüz taşra teşkilatında münhal bulunan bazı unvanlar için görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavları açılmıştır. 75 ikinci müdür, 250 infaz ve koruma başmemuru kadrosu için yapılacak olan görevde yükselme sınavına katılmak için;

  -İkinci müdür kadrosunda 238,
  -İnfaz ve koruma başmemuru kadrosuna ise 2501,

Aday başvuru yapmıştır.

Sınav giriş belgeleri (sınav yeri bilgisi belgesi) 11 Mayıs 2017 perşembe günü www.meb.gov.tr adresinde ilan edilmiş olup, adayların giriş belgesini 19 Mayıs 2017 tarihine kadar görev yaptığı kuruma onaylatmaları gerekmektedir. Evrakın üzerinde onay kaydının bulunması yeterlidir.

Sınavlar 20 Mayıs 2017 Cumartesi günü saat 10.00 ve 14.00’da Ankara ilinde yapılacak olup, sınav yerleri giriş belgelerinde belirtilmektedir. Adayların sınav giriş belgelerinde belirtilen okul ile adresleri kontrol ederek isim benzerliğinden dolayı hataya düşmemeleri gerekmektedir.

Adaylar sınava gelirken görev yaptığı kurum tarafından onaylanmış sınav giriş belgesi ile birlikte üzerinde T.C. kimlik numarası yer alan geçerli kimlik belgelerinden (Nüfus cüzdanı, T.C. kimlik kartı, sürücü belgesi veya geçerlilik süresi devam eden pasaport) yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Sınavın 20 Mayıs Cumartesi günü yapılacak olması, 19 Mayıs Cuma gününün de resmi tatil olması nedeniyle nöbet ve vardiya görevini yürüten personele sınav için gidiş-geliş yol süresi de kapsayacak şekilde izin verilmesi vardiya ve nöbet çizelgelerinin buna göre düzenlenmesi gerekmektedir.

Sınav sebebiyle herhangi bir yolluk ve harcırah ödenmeyecek olup adayların sınav için yapacakları ulaşım ve konaklama giderlerinin kendileri tarafından karşılanması gerekmektedir.

İlanen duyurulur.